adwokat Aleksandra Grygajtis

O mnie

Członek Izby Adwokackiej we Wrocławiu od 2010 roku Adwokat Aleksandra Grygajtis odbyła aplikację adwokacką pod patronatem adw. Romana Sobczaka przy wrocławskiej Izbie Adwokackiej, a następnie została wpisana na listę adwokatów Izby Wrocławskiej. Zarówno podczas aplikacji, jak również po jej zakończeniu brała udział w licznych konferencjach oraz szkoleniach zawodowych.

Wykształcenie prawnicze zdobyła na Wydziale Prawa Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego, który ukończyła w roku 2008. Pracę magisterską pt.: Ochrona wizerunku osoby powszechnie znanej w prawie polskim napisała pod kierunkiem profesora Jacka Gołaczyńskiego.

W dotychczasowej pracy prawnika zdobyła duże doświadczenie zawodowe, obsługując klientów indywidualnych z zakresu prawa pracy, prawa cywilnego, rodzinnego i karnego, a także prawa gospodarczego. Współpracowała z wieloma kancelariami prawniczymi z Wrocławia, jak również z Poznania, Legnicy oraz Katowic. Brała udział w licznych procesach sądowych, w szczególności w sprawach karnych oraz cywilnych, ze szczególnym uwzględnieniem spraw o odszkodowanie, a także spraw z zakresu prawa rodzinnego.

W wolnym czasie uwielbia podróżować, poznawać inne kultury, a w szczególności fotografować.
Z każdej wyprawy przywozi mnóstwo zdjęć. Interesuje się modą, polityką, lubi teatr i dobre kino.